Cree Inc. XPGBWT-L1-R250-00CE8
XPGBWT-L1-R250-00CE8 picture photo
Mfg. Part Number
XPGBWT-L1-R250-00CE8
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
Datasheet Download
XPGBWT-L1-R250-00CE8.pdf
Availability of XPGBWT-L1-R250-00CE8
QUANTITY
XPGBWT-L1-R250-00CE8 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPGBWT-L1-R250-00CE8
Internal Part NumberEIS-XPGBWT-L1-R250-00CE8
ColorWhite, Warm
CCT (K)2700K
Flux @ 85°C, Current - Test104 lm (100 lm ~ 107 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test102 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80 (Typ)
Current - Max1.5A
Thermal Resistance of Package4°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPGBWT-L1-R250-00CE8
Related LinksXPGBWT-L1-, XPGBWT-L1-R250-00CE8 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPGBWT-L1-R250-00CE8 Details Description
Related parts for XPGBWT-L1-R250-00CE8
RES ARRAY 13 RES 1.8K OHM 14SOIC datasheet.pdf
JUMPER FOR WDU 2.5 2POS datasheet.pdf
RES 500 OHM 7W 5% WW RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 25MA 8MSOP datasheet.pdf
GDT 250V 20% 10KA datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP 150F 20% 2.7V T/H datasheet.pdf
8 POS RTANG HDR ASSY W/GASKET datasheet.pdf