Cree Inc. XPGWHT-H1-R250-00EZ5
XPGWHT-H1-R250-00EZ5 picture photo
Mfg. Part Number
XPGWHT-H1-R250-00EZ5
Brief Description
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD
Datasheet Download
XPGWHT-H1-R250-00EZ5.pdf
Availability of XPGWHT-H1-R250-00EZ5
QUANTITY
XPGWHT-H1-R250-00EZ5 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPGWHT-H1-R250-00EZ5
Internal Part NumberEIS-XPGWHT-H1-R250-00EZ5
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test118 lm (114 lm ~ 122 lm)
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test116 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max1.5A
Thermal Resistance of Package4°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPGWHT-H1-R250-00EZ5
Related LinksXPGWHT-H1-, XPGWHT-H1-R250-00EZ5 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPGWHT-H1-R250-00EZ5 Details Description
Related parts for XPGWHT-H1-R250-00EZ5
SENSOR 200PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONN TERM BLK 18POS 5.08MM VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 200MW SOD323 datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf