Cree Inc. XPGWHT-L1-R250-00H50
XPGWHT-L1-R250-00H50 picture photo
Mfg. Part Number
XPGWHT-L1-R250-00H50
Brief Description
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD
Datasheet Download
XPGWHT-L1-R250-00H50.pdf
Availability of XPGWHT-L1-R250-00H50
QUANTITY
XPGWHT-L1-R250-00H50 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPGWHT-L1-R250-00H50
Internal Part NumberEIS-XPGWHT-L1-R250-00H50
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Cool
CCT (K)6200K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test144 lm (139 lm ~ 148 lm)
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test142 lm/W
CRI (Color Rendering Index)70 (Typ)
Current - Max1.5A
Thermal Resistance of Package4°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPGWHT-L1-R250-00H50
Related LinksXPGWHT-L1-, XPGWHT-L1-R250-00H50 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPGWHT-L1-R250-00H50 Details Description
Related parts for XPGWHT-L1-R250-00H50
IC EEPROM 256KBIT 120NS 28TSOP datasheet.pdf
RES SMD 7.87K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC SW RAPIDIO 16PORT 324-FCBGA datasheet.pdf
UPS SMART ONLINE RACKMOUNT datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC VERT GRN 10A datasheet.pdf
CAP FILM 800UF 10% 900VDC SCREW datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
BUSHING-PIVOT datasheet.pdf
KIT STARTER FOR I.MX6 datasheet.pdf
2MM HM TYPE A MALE HDR 154 POS datasheet.pdf
TV 4C 4#16 SKT PLUG datasheet.pdf
2200UF 50V 18X35,5 datasheet.pdf