Cree Inc. XPGWHT-P1-R250-008E7
XPGWHT-P1-R250-008E7 picture photo
Mfg. Part Number
XPGWHT-P1-R250-008E7
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
Datasheet Download
XPGWHT-P1-R250-008E7.pdf
Availability of XPGWHT-P1-R250-008E7
QUANTITY
XPGWHT-P1-R250-008E7 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPGWHT-P1-R250-008E7
Internal Part NumberEIS-XPGWHT-P1-R250-008E7
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test77 lm (74 lm ~ 81 lm)
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test76 lm/W
CRI (Color Rendering Index)85
Current - Max1.5A
Thermal Resistance of Package4°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPGWHT-P1-R250-008E7
Related LinksXPGWHT-P1-, XPGWHT-P1-R250-008E7 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPGWHT-P1-R250-008E7 Details Description
Related parts for XPGWHT-P1-R250-008E7
IC ADC 12BIT 1.25MSPS SMP 28SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 350MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS 5.08MM datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 250KHZ 8UMAX datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 500V Y5T RADIAL datasheet.pdf
MINIFIT CONTINUITY TST PLG DR datasheet.pdf
RES SMD 6.49KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
350 TB SOC CLO WF RA THR datasheet.pdf
CAP FILM 180NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf