Xilinx XQ2V1000-5BG575N
XQ2V1000-5BG575N picture photo
Mfg. Part Number
XQ2V1000-5BG575N
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XQ2V1000-5BG575N Available
Datasheet Download
XQ2V1000-5BG575N.pdf
Availability of XQ2V1000-5BG575N
QUANTITY
XQ2V1000-5BG575N Order Process
Ship out your order
Specifications of XQ2V1000-5BG575N
Internal Part NumberEIS-XQ2V1000-5BG575N
Delivery TimeIn stock, ship XQ2V1000-5BG575NXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXQ2V1000
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XQ2V1000-5BG575N
Alternative Part (Replacement)EIS-XQ2V1000-5BG575N
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryQPro Virtex-II 1.5V Platform FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type QPro Virtex-II 1.5V Platform FPGAs
Related LinksXQ2V1000, XQ2V1000-5BG575N Datasheet, Xilinx Distributor
XQ2V1000-5BG575N Details Description
Related parts for XQ2V1000-5BG575N
OSC 5V PROG SMD +/-100 PPM datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 590K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
SMART PLUS B datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
RA PWR JK .100 PIN T datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
CAP 6.8 UF 20% 35 V datasheet.pdf