Xilinx XQ2V1000-6BG575N
XQ2V1000-6BG575N picture photo
Mfg. Part Number
XQ2V1000-6BG575N
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XQ2V1000-6BG575N Available
Datasheet Download
XQ2V1000-6BG575N.pdf
Availability of XQ2V1000-6BG575N
QUANTITY
XQ2V1000-6BG575N Order Process
Ship out your order
Specifications of XQ2V1000-6BG575N
Internal Part NumberEIS-XQ2V1000-6BG575N
Delivery TimeIn stock, ship XQ2V1000-6BG575NXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXQ2V1000
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XQ2V1000-6BG575N
Alternative Part (Replacement)EIS-XQ2V1000-6BG575N
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryQPro Virtex-II 1.5V Platform FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type QPro Virtex-II 1.5V Platform FPGAs
Related LinksXQ2V1000, XQ2V1000-6BG575N Datasheet, Xilinx Distributor
XQ2V1000-6BG575N Details Description
Related parts for XQ2V1000-6BG575N
CAP ALUM 1200UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC MCU 8K FLASH 512B SRAM 20SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 0.536 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
AC DRIVE, 460VAC 1HP 2.1A NEMA datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 178 TYPE A 37POS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 7.5VOUT 50W datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 340MA 880 MOHM datasheet.pdf