Xilinx XQ2V250-4FG256N
XQ2V250-4FG256N picture photo
Mfg. Part Number
XQ2V250-4FG256N
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XQ2V250-4FG256N Available
Datasheet Download
XQ2V250-4FG256N.pdf
Availability of XQ2V250-4FG256N
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XQ2V250-4FG256N Order Process
Ship out your order
Specifications of XQ2V250-4FG256N
Internal Part NumberEIS-XQ2V250-4FG256N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XQ2V250-4FG256NXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXQ2V250-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XQ2V250-4FG256N
Alternative Part (Replacement)EIS-XQ2V250-4FG256N
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product Category-
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XILINX
Related LinksXQ2V250, XQ2V250-4FG256N Datasheet, Xilinx Distributor
XQ2V250-4FG256N Details Description
Related parts for XQ2V250-4FG256N
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CABLE MICRO USB A-STD A 0.075M datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MT PINS datasheet.pdf
EMI FILTER 250VAC 30A SCREW TERM datasheet.pdf
BATTERY LITHIUM 3V RECHARGE datasheet.pdf
RES 105 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf