Xilinx XQ40125XV-2BG560N
XQ40125XV-2BG560N picture photo
Mfg. Part Number
XQ40125XV-2BG560N
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XQ40125XV-2BG560N Available
Datasheet Download
XQ40125XV-2BG560N.pdf
Availability of XQ40125XV-2BG560N
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XQ40125XV-2BG560N Order Process
Ship out your order
Specifications of XQ40125XV-2BG560N
Internal Part NumberEIS-XQ40125XV-2BG560N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XQ40125XV-2BG560NXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXQ40125XV
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XQ40125XV-2BG560N
Alternative Part (Replacement)EIS-XQ40125XV-2BG560N
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product Category-
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XILINX
Related LinksXQ40125X, XQ40125XV-2BG560N Datasheet, Xilinx Distributor
XQ40125XV-2BG560N Details Description
Related parts for XQ40125XV-2BG560N
IC ADC 12BIT 8CH 400KSPS 28-QSOP datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PANEL INNER STEEL 4.4X2.1" datasheet.pdf
FUSE GLASS 30A 32VAC/VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 1.25K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 35POS INLINE SKT datasheet.pdf