Xilinx XQ4036XL-1PG240N
XQ4036XL-1PG240N picture photo
Mfg. Part Number
XQ4036XL-1PG240N
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
QML High-Reliability FPGAs IC
Datasheet Download
XQ4036XL-1PG240N.pdf
Availability of XQ4036XL-1PG240N
QUANTITY
XQ4036XL-1PG240N Order Process
Ship out your order
Specifications of XQ4036XL-1PG240N
Internal Part NumberEIS-XQ4036XL-1PG240N
Delivery TimeIn stock, ship XQ4036XL-1PG240N today.
SeriesXQ4036X
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XQ4036XL-1PG240N
Alternative Part (Replacement)EIS-XQ4036XL-1PG240N
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXQ4036XL, XQ4036XL-1PG240N Datasheet, Xilinx Distributor
XQ4036XL-1PG240N Details Description
Related parts for XQ4036XL-1PG240N
HANDLE INSTR RND .156"DIA BRASS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 24V datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
ANT MOB COIL UHF CC 450-470MHZ datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 20POS HL LOW P datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A SYNC 8SOP datasheet.pdf
RES SMD 10.2KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.036UF 5% 1600VDC AXIA datasheet.pdf