Xilinx XQ5VSX50T-1FF1136N
XQ5VSX50T-1FF1136N picture photo
Mfg. Part Number
XQ5VSX50T-1FF1136N
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XQ5VSX50T-1FF1136N Available
Datasheet Download
XQ5VSX50T-1FF1136N.pdf
Availability of XQ5VSX50T-1FF1136N
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XQ5VSX50T-1FF1136N Order Process
Ship out your order
Specifications of XQ5VSX50T-1FF1136N
Internal Part NumberEIS-XQ5VSX50T-1FF1136N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XQ5VSX50T-1FF1136NXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXQ5VSX50T
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XQ5VSX50T-1FF1136N
Alternative Part (Replacement)EIS-XQ5VSX50T-1FF1136N
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex-5Q Family
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex-5Q Family
Related LinksXQ5VSX50T, XQ5VSX50T-1FF1136N Datasheet, Xilinx Distributor
XQ5VSX50T-1FF1136N Details Description
Related parts for XQ5VSX50T-1FF1136N
RES SMD 681 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 62PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 316K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 357 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 0.100 SMD R/A GOLD datasheet.pdf
REPLACE CUTTER UNIT FOR 09350009 datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 90POS datasheet.pdf