Xilinx XQ6VSX475T-1LRFG1156I
XQ6VSX475T-1LRFG1156I picture photo
Mfg. Part Number
XQ6VSX475T-1LRFG1156I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array IC
Datasheet Download
XQ6VSX475T-1LRFG1156I.pdf
Availability of XQ6VSX475T-1LRFG1156I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XQ6VSX475T-1LRFG1156I Order Process
Ship out your order
Specifications of XQ6VSX475T-1LRFG1156I
Internal Part NumberEIS-XQ6VSX475T-1LRFG1156I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XQ6VSX475T-1LRFG1156I today
SeriesXQ6VSX475T-
Lifecycle statusActive
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals-
Technology-
Feature-
Package Code-
Package Shape-
Package Style-
Surface Mount-
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)NOT SPECIFIED
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXQ6VSX475T-1LRF1156I-1157845668
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XQ6VSX475T-1LRFG1156I
Alternative Part (Replacement)EIS-XQ6VSX475T-1LRFG1156I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXQ6VSX475T, XQ6VSX475T-1LRFG1156I Datasheet, Xilinx Distributor
XQ6VSX475T-1LRFG1156I Details Description
Related parts for XQ6VSX475T-1LRFG1156I
Connector Receptacle 24 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
LED HOLDER RA 3MM 2LD NYL BK datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 499 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DB9 DL EXIT BLK datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf