Xilinx XQ7Z030-2RB484I
XQ7Z030-2RB484I picture photo
Mfg. Part Number
XQ7Z030-2RB484I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Microprocessor Circuit, CMOS, PBGA484 IC
Datasheet Download
XQ7Z030-2RB484I.pdf
Availability of XQ7Z030-2RB484I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XQ7Z030-2RB484I Order Process
Ship out your order
Specifications of XQ7Z030-2RB484I
Internal Part NumberEIS-XQ7Z030-2RB484I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XQ7Z030-2RB484I today
SeriesXQ7Z030-
Lifecycle statusActive
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.31.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals484
TechnologyCMOS
Feature-
Package CodeBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY Meter
Surface MountYES
Width23 mm
Length23 mm
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)NOT SPECIFIED
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XQ7Z030-2RB484I
Alternative Part (Replacement)EIS-XQ7Z030-2RB484I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXQ7Z030, XQ7Z030-2RB484I Datasheet, Xilinx Distributor
XQ7Z030-2RB484I Details Description
Related parts for XQ7Z030-2RB484I
CBL RIBN 20COND 0.050 BLACK 5' datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 18K OHM 16DIP datasheet.pdf
IC RELAY PHOTOVO 60V 1A 6-SMD datasheet.pdf
3900113-2621=PLUG HOUSING ASSY datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY 16POS R/A GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 336MA 1.8 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
IC SRAM 36MB 250MHZ 165BGA datasheet.pdf