Xilinx XQC100-4PQ240M
XQC100-4PQ240M picture photo
Mfg. Part Number
XQC100-4PQ240M
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC
Datasheet Download
XQC100-4PQ240M.pdf
Availability of XQC100-4PQ240M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XQC100-4PQ240M Order Process
Ship out your order
Specifications of XQC100-4PQ240M
Internal Part NumberEIS-XQC100-4PQ240M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XQC100-4PQ240M today.
SeriesXQC100-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XQC100-4PQ240M
Alternative Part (Replacement)EIS-XQC100-4PQ240M
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXQC100-, XQC100-4PQ240M Datasheet, Xilinx Distributor
XQC100-4PQ240M Details Description
Related parts for XQC100-4PQ240M
PHOTOCELL 4K-11K OHM 5.10MM datasheet.pdf
DIP CABLE - HDM20S/AE20M/HDM20S datasheet.pdf
MODULE ZIGBEE 2.4GHZ EMBER UFL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
RES 11.3 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 5POS 5A datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 10% 1210 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
DDR3 SMT datasheet.pdf
DIODE SWITCHING 75V SOT363 datasheet.pdf