Xilinx XQC300-4CG560N
XQC300-4CG560N picture photo
Mfg. Part Number
XQC300-4CG560N
Brief Description
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC
Datasheet Download
XQC300-4CG560N.pdf
Availability of XQC300-4CG560N
QUANTITY
XQC300-4CG560N Order Process
Ship out your order
Specifications of XQC300-4CG560N
Internal Part NumberEIS-XQC300-4CG560N
Delivery TimeIn stock, ship XQC300-4CG560N today.
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XQC300-4CG560N
Alternative Part (Replacement)EIS-XQC300-4CG560N
Related LinksXQC300-, XQC300-4CG560N Datasheet, Xilinx Distributor
XQC300-4CG560N Details Description
Related parts for XQC300-4CG560N
FUSE GLASS 1.25A 350VAC 140VDC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 2.6A I-PAK datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1.5A TO220-5 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS VERT W/DRAIN HOLE datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 69 I/O 100PQFP datasheet.pdf
RES 62.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 40 OHM 0.1% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .050 THRUHL datasheet.pdf