Xilinx XQR1701LCCG44V
XQR1701LCCG44V picture photo
Mfg. Part Number
XQR1701LCCG44V
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Configuration Memory, 1MX1, Serial, CMOS, CQCC44 IC
Datasheet Download
XQR1701LCCG44V.pdf
Availability of XQR1701LCCG44V
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XQR1701LCCG44V Order Process
Ship out your order
Specifications of XQR1701LCCG44V
Internal Part NumberEIS-XQR1701LCCG44V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XQR1701LCCG44V today
SeriesXQR1701
Lifecycle statusActive
RoHS StatusRoHS compliant
HTS Code8542.32.00.51
Number of CLBs-
Number of Terminals44
TechnologyCMOS
Feature1MX1
Package CodeQCCJ
Package ShapeSQUARE
Package StyleCHIP CARRIER Meter
Surface MountYES
Width16.51 mm
Length16.51 mm
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)NOT SPECIFIED
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XQR1701LCCG44V
Alternative Part (Replacement)EIS-XQR1701LCCG44V
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXQR1701, XQR1701LCCG44V Datasheet, Xilinx Distributor
XQR1701LCCG44V Details Description
Related parts for XQR1701LCCG44V
PATCHCORD SGL 3COND PURPLE 5FT datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
Crystal 4.0000MHz 30ppm Series 120 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
RES SMD 48.7KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC BATT CHARGER LI-ION 49DSBGA datasheet.pdf
THYRISTOR SCR 700V 12A datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IE-MINIFIBERLINX-II, TP-TX/FX-CW datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CMOS 50PPM 5X7MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf