Xilinx XQR4VSX55-10CF1140V
XQR4VSX55-10CF1140V picture photo
Mfg. Part Number
XQR4VSX55-10CF1140V
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XQR4VSX55-10CF1140V Available
Datasheet Download
XQR4VSX55-10CF1140V.pdf
Availability of XQR4VSX55-10CF1140V
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XQR4VSX55-10CF1140V Order Process
Ship out your order
Specifications of XQR4VSX55-10CF1140V
Internal Part NumberEIS-XQR4VSX55-10CF1140V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XQR4VSX55-10CF1140VXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXQR4VSX55-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA-1140
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XQR4VSX55-10CF1140V
Alternative Part (Replacement)EIS-XQR4VSX55-10CF1140V
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product Category-
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XILINX
Related LinksXQR4VSX55, XQR4VSX55-10CF1140V Datasheet, Xilinx Distributor
XQR4VSX55-10CF1140V Details Description
Related parts for XQR4VSX55-10CF1140V
BRD SPT SNAP FIT/LOCK NYLON 3/8" datasheet.pdf
IC SYNC 4BIT BINARY COUNT 16SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A SC59-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 280V 70A datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915 datasheet.pdf