Exar Corporation XR16L570IL32-0A-EB
XR16L570IL32-0A-EB picture photo
Mfg. Part Number
XR16L570IL32-0A-EB
Manufacturer
Product Category
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
Brief Description
EVAL BOARD FOR L570-A 32QFN
Datasheet Download
XR16L570IL32-0A-EB.pdf
Availability of XR16L570IL32-0A-EB
QUANTITY
XR16L570IL32-0A-EB Order Process
Ship out your order
Specifications of XR16L570IL32-0A-EB
Internal Part NumberEIS-XR16L570IL32-0A-EB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation and Demonstration Boards and Kits
Series-
Main PurposeInterface, UART
Embedded-
Utilized IC / PartXR16L570
Primary Attributes1-Channel (Single)
Secondary Attributes-
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XR16L570IL32-0A-EB
Related LinksXR16L570I, XR16L570IL32-0A-EB Datasheet, Exar Corporation Distributor
XR16L570IL32-0A-EB Details Description
Related parts for XR16L570IL32-0A-EB
IC CMOS D/A CONV 12BIT 18-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC LI-ION BATT PROTECT SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 1KV U2J 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 8.25 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 130M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf