Exar Corporation XRA1405IL24-0B-EB
XRA1405IL24-0B-EB picture photo
Mfg. Part Number
XRA1405IL24-0B-EB
Manufacturer
Product Category
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
Brief Description
GPIO EXPANDER EVAL BOARD
Datasheet Download
XRA1405IL24-0B-EB.pdf
Availability of XRA1405IL24-0B-EB
QUANTITY
XRA1405IL24-0B-EB Order Process
Ship out your order
Specifications of XRA1405IL24-0B-EB
Internal Part NumberEIS-XRA1405IL24-0B-EB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesXRA140x Eval Board (16-Bit) Schematics
Development Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation and Demonstration Boards and Kits
Series-
Main PurposeInterface, GPIO Expander
EmbeddedNo
Utilized IC / PartXRA1405IL24
Primary Attributes-
Secondary Attributes-
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XRA1405IL24-0B-EB
Related LinksXRA1405I, XRA1405IL24-0B-EB Datasheet, Exar Corporation Distributor
XRA1405IL24-0B-EB Details Description
Related parts for XRA1405IL24-0B-EB
IDC CABLE - AKR50B/AE50M/APK50B datasheet.pdf
DIP CABLE - HDM20H/AE20M/HDM20H datasheet.pdf
LABEL S LAM VNL GRN 2.00 X 2.44" datasheet.pdf
CONN RECEPT 9POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.2A 140 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 6W datasheet.pdf
MICRO 15C P 30" YEL NI datasheet.pdf