Murata Electronics North America XRCGB24M000F3G00R0
XRCGB24M000F3G00R0 picture photo
Mfg. Part Number
XRCGB24M000F3G00R0
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 6pF 150 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
XRCGB24M000F3G00R0.pdf
Availability of XRCGB24M000F3G00R0
QUANTITY
XRCGB24M000F3G00R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of XRCGB24M000F3G00R0
Internal Part NumberEIS-XRCGB24M000F3G00R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductXRCGB Series Crystal Resonators
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesXRCGB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XRCGB24M000F3G00R0
Related LinksXRCGB24M0, XRCGB24M000F3G00R0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
XRCGB24M000F3G00R0 Details Description
Related parts for XRCGB24M000F3G00R0
IC MCU 8BIT 1.5KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 2010 datasheet.pdf