Murata Electronics North America XRCGB25M000F3G00R0
XRCGB25M000F3G00R0 picture photo
Mfg. Part Number
XRCGB25M000F3G00R0
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 6pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
XRCGB25M000F3G00R0.pdf
Availability of XRCGB25M000F3G00R0
QUANTITY
XRCGB25M000F3G00R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of XRCGB25M000F3G00R0
Internal Part NumberEIS-XRCGB25M000F3G00R0
FamilyCrystals
SeriesXRCGB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XRCGB25M000F3G00R0
Related LinksXRCGB25M0, XRCGB25M000F3G00R0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
XRCGB25M000F3G00R0 Details Description
Related parts for XRCGB25M000F3G00R0
CAP MICA 20PF 5% 100V 0805 datasheet.pdf
IC RCVR 5V/3.3V 2.5GBPS 8-SOIC datasheet.pdf
CONN DISTRIBUTOR CAP WIRE TERM datasheet.pdf
RES SMD 2.37KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
L37-3 SHEET 300X300X0.5MM W/ADH datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf
SENSOR PROX PNP 1.3MM 12-24VDC datasheet.pdf