Murata Electronics North America XRCGB26M000FAN00R0
XRCGB26M000FAN00R0 picture photo
Mfg. Part Number
XRCGB26M000FAN00R0
Brief Description
Crystal 26.0000MHz 25ppm 6pF 150 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
XRCGB26M000FAN00R0.pdf
Availability of XRCGB26M000FAN00R0
QUANTITY
XRCGB26M000FAN00R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of XRCGB26M000FAN00R0
Internal Part NumberEIS-XRCGB26M000FAN00R0
FamilyCrystals
SeriesXRCGB_F_N
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±25ppm
Frequency Tolerance±25ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XRCGB26M000FAN00R0
Related LinksXRCGB26M0, XRCGB26M000FAN00R0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
XRCGB26M000FAN00R0 Details Description
Related parts for XRCGB26M000FAN00R0
TVS DIODE 100VWM 162VC SMB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 3.81MM datasheet.pdf
RES 90 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf