Murata Electronics North America XRCGB27M000F3A00R0
XRCGB27M000F3A00R0 picture photo
Mfg. Part Number
XRCGB27M000F3A00R0
Brief Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 6PF SMD
Datasheet Download
XRCGB27M000F3A00R0.pdf
Availability of XRCGB27M000F3A00R0
QUANTITY
XRCGB27M000F3A00R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of XRCGB27M000F3A00R0
Internal Part NumberEIS-XRCGB27M000F3A00R0
FamilyCrystals
SeriesXRCGB_F_A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±35ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XRCGB27M000F3A00R0
Related LinksXRCGB27M0, XRCGB27M000F3A00R0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
XRCGB27M000F3A00R0 Details Description
Related parts for XRCGB27M000F3A00R0
IC AUDIO BAND CODEC 14BIT 28PLCC datasheet.pdf
CAP CER 1UF 630V X7R RADIAL datasheet.pdf
CORD GRIP 7.5-10.5MM DIAM datasheet.pdf
LED MOONSTONE WM WHT 3300K TO252 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
AM60009-C116 BUSHING datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.9A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf