Murata Electronics North America XRCGB27M000F3G00R0
XRCGB27M000F3G00R0 picture photo
Mfg. Part Number
XRCGB27M000F3G00R0
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 30ppm 6pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
XRCGB27M000F3G00R0.pdf
Availability of XRCGB27M000F3G00R0
QUANTITY
XRCGB27M000F3G00R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of XRCGB27M000F3G00R0
Internal Part NumberEIS-XRCGB27M000F3G00R0
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XRCGB27M000F3G00R0
Related LinksXRCGB27M0, XRCGB27M000F3G00R0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
XRCGB27M000F3G00R0 Details Description
Related parts for XRCGB27M000F3G00R0
CONN HEADER 24POS .156 VERT GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5MM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY 12A datasheet.pdf
RES SMD 4.57K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG GREEN 100' datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CABLE TIE datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS INLINE SKT M23 datasheet.pdf