Murata Electronics North America XRCHA24M000F0A01R0
XRCHA24M000F0A01R0 picture photo
Mfg. Part Number
XRCHA24M000F0A01R0
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 100ppm 8pF 80 Ohm -40°C - 125°C Surface Mount 2-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
XRCHA24M000F0A01R0.pdf
Availability of XRCHA24M000F0A01R0
QUANTITY
XRCHA24M000F0A01R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of XRCHA24M000F0A01R0
Internal Part NumberEIS-XRCHA24M000F0A01R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductUltra-Compact Crystal Unit for Automotive Applications
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesXRCHA-F-A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±100ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XRCHA24M000F0A01R0
Related LinksXRCHA24M0, XRCHA24M000F0A01R0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
XRCHA24M000F0A01R0 Details Description
Related parts for XRCHA24M000F0A01R0
RES SMD 47.5KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 6V 10% AXIAL datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT HS 16-DIP datasheet.pdf
IC SUPPRESSOR CLICK-POP 8TDFN datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 3/8-24 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 1/4 NPT 5V MINI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 54.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Triac Dimming Lighting 16-SOIC N datasheet.pdf
CAP CER 18PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A AXIAL datasheet.pdf