Cree Inc. XREWHT-L1-R250-00A05
XREWHT-L1-R250-00A05 picture photo
Mfg. Part Number
XREWHT-L1-R250-00A05
Brief Description
LED XLAMP COOL WHITE 2SMD
Datasheet Download
XREWHT-L1-R250-00A05.pdf
Availability of XREWHT-L1-R250-00A05
QUANTITY
XREWHT-L1-R250-00A05 Order Process
Ship out your order
Specifications of XREWHT-L1-R250-00A05
Internal Part NumberEIS-XREWHT-L1-R250-00A05
Standard Package250
CCT (K)-
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test91 lm (87 lm ~ 94 lm)
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.3V
Lumens/Watt @ Current - Test79 lm/W
Thermal Resistance of Package8°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XREWHT-L1-R250-00A05
Related LinksXREWHT-L1-, XREWHT-L1-R250-00A05 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XREWHT-L1-R250-00A05 Details Description
Related parts for XREWHT-L1-R250-00A05
IC D/A CONV 12BIT R-R QUAD28SSOP datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 1.8V 65MSPS 257-BGA datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 340K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 240 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN FPC TOP 5POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1.5A AXIAL datasheet.pdf
CABLE ASSY EXT MCF4700 TX 0.50 M datasheet.pdf
BRIDGE RECT 4A 200V datasheet.pdf