Exar Corporation XRT75R12DIB-L
XRT75R12DIB-L picture photo
Mfg. Part Number
XRT75R12DIB-L
Datasheet Download
XRT75R12DIB-L.pdf
Availability of XRT75R12DIB-L
QUANTITY
XRT75R12DIB-L Order Process
Ship out your order
Specifications of XRT75R12DIB-L
Internal Part NumberEIS-XRT75R12DIB-L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 03/Oct/2013
Standard Package40
Function*
InterfaceLIU
Number of Circuits12
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply-
Power (Watts)*
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case420-LBGA
Supplier Device Package420-TBGA (35x35)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XRT75R12DIB-L
Related LinksXRT75R, XRT75R12DIB-L Datasheet, Exar Corporation Distributor
XRT75R12DIB-L Details Description
Related parts for XRT75R12DIB-L
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 7/16-20UNF2B 4.5V datasheet.pdf
PHOTORELAY 40V 4-SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 38POS DUAL .100" R/A datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV 4CH TRANS 16SOP datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 85MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 316 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf