Omron XS2F-D821-GH0-C
XS2F-D821-GH0-C picture photo
Mfg. Part Number
XS2F-D821-GH0-C
Manufacturer
Product Category
Circular Cable Assemblies
Brief Description
SENSOR I/O CONNECTOR
Datasheet Download
XS2F-D821-GH0-C.pdf
Availability of XS2F-D821-GH0-C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XS2F-D821-GH0-C Order Process
Ship out your order
Specifications of XS2F-D821-GH0-C
Internal Part NumberEIS-XS2F-D821-GH0-C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsHow to Read Date Codes
PCN Obsolescence/ EOLXS2/XS5(H,W,P) Series Apr/2012
PCN Design/SpecificationPVC, PUR Series Wire Aug/2013
Standard Package5
Category Cable Assemblies
FamilyCircular Cable Assemblies
SeriesXS2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XS2F-D821-GH0-C
Related LinksXS2F-D8, XS2F-D821-GH0-C Datasheet, Omron Distributor
XS2F-D821-GH0-C Details Description
Related parts for XS2F-D821-GH0-C
IC REG CTRLR PWM 8SO datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 14.28VC DO201 datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST ADJ DL 32TQFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5.0MM 13POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 113MA 9.96 OHM datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ24B datasheet.pdf
CAP CER 150PF 250V RADIAL datasheet.pdf