Cree Inc. XTEAWT-02-0000-000000F50
XTEAWT-02-0000-000000F50 picture photo
Mfg. Part Number
XTEAWT-02-0000-000000F50
Datasheet Download
XTEAWT-02-0000-000000F50.pdf
Availability of XTEAWT-02-0000-000000F50
QUANTITY
XTEAWT-02-0000-000000F50 Order Process
Ship out your order
Specifications of XTEAWT-02-0000-000000F50
Internal Part NumberEIS-XTEAWT-02-0000-000000F50
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package250
CCT (K)6200K
Flux @ 85°C, Current - Test126 lm (122 lm ~ 130 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.85V
Lumens/Watt @ Current - Test126 lm/W
CRI (Color Rendering Index)-
Current - Max1.5A
Thermal Resistance of Package5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XTEAWT-02-0000-000000F50
Related LinksXTEAWT-02-00, XTEAWT-02-0000-000000F50 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XTEAWT-02-0000-000000F50 Details Description
Related parts for XTEAWT-02-0000-000000F50
JUMPER-H1507TR/A2015L/X 6" datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 128PS .050" SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 75A D2PAK datasheet.pdf
FAN GUARD METAL 180MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 3A 125V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 1.2K OHM 1606 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf
HD 38999 55C 55#23 PIN RECP datasheet.pdf
10UF 100V 8X10 datasheet.pdf