Cree Inc. XTEAWT-02-0000-000000G51
XTEAWT-02-0000-000000G51 picture photo
Mfg. Part Number
XTEAWT-02-0000-000000G51
Datasheet Download
XTEAWT-02-0000-000000G51.pdf
Availability of XTEAWT-02-0000-000000G51
QUANTITY
XTEAWT-02-0000-000000G51 Order Process
Ship out your order
Specifications of XTEAWT-02-0000-000000G51
Internal Part NumberEIS-XTEAWT-02-0000-000000G51
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesXLamp XT-E White LEDs
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package250
CCT (K)6200K
Flux @ 85°C, Current - Test135 lm (130 lm ~ 139 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.85V
Lumens/Watt @ Current - Test135 lm/W
CRI (Color Rendering Index)-
Current - Max1.5A
Thermal Resistance of Package5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XTEAWT-02-0000-000000G51
Related LinksXTEAWT-02-00, XTEAWT-02-0000-000000G51 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XTEAWT-02-0000-000000G51 Details Description
Related parts for XTEAWT-02-0000-000000G51
RES SMD 46.4K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOD FILTER LINE BACKPACK MED 4A datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 2.5A DO201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 27 OHM 0804 datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 BRASS 30MM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 6W datasheet.pdf