SunLED XZMOK56W
XZMOK56W picture photo
Mfg. Part Number
XZMOK56W
Manufacturer
Product Category
LED Indication - Discrete
Brief Description
LED ORANGE CLEAR 2SMD R/A
Datasheet Download
XZMOK56W.pdf
Availability of XZMOK56W
QUANTITY
XZMOK56W Order Process
Ship out your order
Specifications of XZMOK56W
Internal Part NumberEIS-XZMOK56W
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Optoelectronics
FamilyLED Indication - Discrete
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
ColorOrange
Lens ColorColorless
Lens TransparencyClear
Millicandela Rating178mcd
Lens Style/SizeRectangle with Domed Top, 2.00mm x 1.00mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.1V
Current - Test20mA
Viewing Angle120°
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
Wavelength - Dominant601nm
Wavelength - Peak610nm
Features-
Package / Case2-SMD, No Lead
Supplier Device Package2-SMD
Size / Dimension3.00mm L x 2.00mm W
Height (Max)1.00mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XZMOK56W
Related LinksXZMO, XZMOK56W Datasheet, SunLED Distributor
XZMOK56W Details Description
Related parts for XZMOK56W
FIXED IND 330UH 680MA 510 MOHM datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 14-SOIC datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RES SMD 53K OHM 0.01% 1/2W 2010 datasheet.pdf
LED DURIS E5 NEU WHT 4000K 4SMD datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 9A OLIVE datasheet.pdf