Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0007109R735V9L
Y0007109R735V9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0007109R735V9L
Brief Description
RES 109.735 OHM 0.6W 0.005% RAD
Datasheet Download
Y0007109R735V9L.pdf
Availability of Y0007109R735V9L
QUANTITY
Y0007109R735V9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0007109R735V9L
Internal Part NumberEIS-Y0007109R735V9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)109.735
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0007109R735V9L
Y0007109R735V9L Details Description
Related parts for Y0007109R735V9L
IC ADC 16BIT 6CH 250KSPS 64LQFP datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 7POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 33K OHM 5% datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 11K OHM 0804 datasheet.pdf
POT 2K OHM 1.5W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRGHT PINS datasheet.pdf