Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0007119R397T9L
Y0007119R397T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0007119R397T9L
Brief Description
RES 119.397 OHM 0.6W 0.01% RAD
Datasheet Download
Y0007119R397T9L.pdf
Availability of Y0007119R397T9L
QUANTITY
Y0007119R397T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0007119R397T9L
Internal Part NumberEIS-Y0007119R397T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)119.397
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0007119R397T9L
Y0007119R397T9L Details Description
Related parts for Y0007119R397T9L
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
SSD 2.5" IDEP 2GB datasheet.pdf
Connector Header 24 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 256K FLASH 100LQFP datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 180D 1ST datasheet.pdf
CONN datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 160VDC datasheet.pdf
IND,PWR, DR12.7X5.79,SM NPB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS PIN datasheet.pdf