Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0007125K000A0L
Y0007125K000A0L picture photo
Mfg. Part Number
Y0007125K000A0L
Brief Description
RES 125K OHM 0.4W 0.05% RADIAL
Datasheet Download
Y0007125K000A0L.pdf
Availability of Y0007125K000A0L
QUANTITY
Y0007125K000A0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0007125K000A0L
Internal Part NumberEIS-Y0007125K000A0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)125k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0007125K000A0L
Y0007125K000A0L Details Description
Related parts for Y0007125K000A0L
SHT METAL SCREW PAN PHILLIPS #8 datasheet.pdf
Connector Receptacle 2 Position 0.156" (3.96mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 39.2K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1.5A 20HTSSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 500 OHM 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED CBI 5MM GREEN WATER CLEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CAP CER 18PF 16V NP0 0603 datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 21.72MM datasheet.pdf