Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y000712K0000V0L
Y000712K0000V0L picture photo
Mfg. Part Number
Y000712K0000V0L
Brief Description
RES 12K OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Datasheet Download
Y000712K0000V0L.pdf
Availability of Y000712K0000V0L
QUANTITY
Y000712K0000V0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y000712K0000V0L
Internal Part NumberEIS-Y000712K0000V0L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y000712K0000V0L
Y000712K0000V0L Details Description
Related parts for Y000712K0000V0L
CAP CER 3.3UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 9/16-18 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL datasheet.pdf
CAP CER 8.6PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1500V 4A TO-247 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH DET NC HORIZ W/BOSS 5V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADPTR 12V 19.2W datasheet.pdf
680UF 16V 12,5X16MM 105C 5000H datasheet.pdf