Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y000715K0030T0L
Y000715K0030T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y000715K0030T0L
Brief Description
RES 15.003K OHM 0.6W 0.01% RAD
Datasheet Download
Y000715K0030T0L.pdf
Availability of Y000715K0030T0L
QUANTITY
Y000715K0030T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y000715K0030T0L
Internal Part NumberEIS-Y000715K0030T0L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15.003k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y000715K0030T0L
Y000715K0030T0L Details Description
Related parts for Y000715K0030T0L
CONN FPC BOTTOM 26POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC QUAD DATA SELECT/MUX 16SO datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 13.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 11 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
1.25MM M/M 20POS 26AWG 150MM datasheet.pdf