Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y000717K9900V0L
Y000717K9900V0L picture photo
Mfg. Part Number
Y000717K9900V0L
Brief Description
RES 17.99K OHM 0.6W 0.005% RAD
Datasheet Download
Y000717K9900V0L.pdf
Availability of Y000717K9900V0L
QUANTITY
Y000717K9900V0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y000717K9900V0L
Internal Part NumberEIS-Y000717K9900V0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)17.99k
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y000717K9900V0L
Y000717K9900V0L Details Description
Related parts for Y000717K9900V0L
RES SMD 22K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
2MMFB,ASY,240,SIG,HDR,EN,5.75 datasheet.pdf
INSERT 6P6C JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CABLE 5POS STR PLUG-SOCKET 15M datasheet.pdf
RES 976 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE HDMI CON 16' datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
Connector Header 7 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf