Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0007190R000F9L
Y0007190R000F9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0007190R000F9L
Brief Description
RES 190 OHM 0.6W 1% RADIAL
Datasheet Download
Y0007190R000F9L.pdf
Availability of Y0007190R000F9L
QUANTITY
Y0007190R000F9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0007190R000F9L
Internal Part NumberEIS-Y0007190R000F9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)190
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0007190R000F9L
Y0007190R000F9L Details Description
Related parts for Y0007190R000F9L
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
MICRO-TIM CONTACT EDS datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 21G OLIVE datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 39MH 180MA 29.7 OHM datasheet.pdf