Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0007190R000T9L
Y0007190R000T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0007190R000T9L
Brief Description
RES 190 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y0007190R000T9L.pdf
Availability of Y0007190R000T9L
QUANTITY
Y0007190R000T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0007190R000T9L
Internal Part NumberEIS-Y0007190R000T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)190
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0007190R000T9L
Y0007190R000T9L Details Description
Related parts for Y0007190R000T9L
BATT PACK 12.0V D 6500MAH NIMH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 680PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
IC CPLD 384MC 5NS 176TQFP datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
SWITCH LIMIT PIN PLUNGER SPDT 7A datasheet.pdf
TRANS 2PNP 30V 3A 5CPH datasheet.pdf
COVER FOR INSTALLATION HOUSING datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
CAP 4VDC 220UF 15 MOHM datasheet.pdf