Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y000723R8100A9L
Y000723R8100A9L picture photo
Mfg. Part Number
Y000723R8100A9L
Brief Description
RES 23.81 OHM 0.6W 0.05% RADIAL
Datasheet Download
Y000723R8100A9L.pdf
Availability of Y000723R8100A9L
QUANTITY
Y000723R8100A9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y000723R8100A9L
Internal Part NumberEIS-Y000723R8100A9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)23.81
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y000723R8100A9L
Y000723R8100A9L Details Description
Related parts for Y000723R8100A9L
CONN EDGECARD 80POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf