Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y000723R8100A9L
Y000723R8100A9L picture photo
Mfg. Part Number
Y000723R8100A9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 23.81 OHM 0.6W 0.05% RADIAL
Datasheet Download
Y000723R8100A9L.pdf
Availability of Y000723R8100A9L
QUANTITY
Y000723R8100A9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y000723R8100A9L
Internal Part NumberEIS-Y000723R8100A9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesS
PackagingBulk
Resistance (Ohms)23.81
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y000723R8100A9L
Y000723R8100A9L Details Description
Related parts for Y000723R8100A9L
CONN RCPT 9POS DL 30AWG 12" datasheet.pdf
IC WEST BRIDGE HS-USB 81-WLCSP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 113 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 2500VDC AXIA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf