Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y000730K0000T0L
Y000730K0000T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y000730K0000T0L
Brief Description
RES 30K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y000730K0000T0L.pdf
Availability of Y000730K0000T0L
QUANTITY
Y000730K0000T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y000730K0000T0L
Internal Part NumberEIS-Y000730K0000T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y000730K0000T0L
Y000730K0000T0L Details Description
Related parts for Y000730K0000T0L
IC MPU 32BIT 16.78MHZ 132PGS datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V/2.8V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE RA SKT datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
PWR SUPPLY OUTPUT 0-320V 0-1.3A datasheet.pdf
CAP ALUM 520UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
TERM SPADE IS 16-14 0305 TPCU datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf