Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0007379R230B9L
Y0007379R230B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0007379R230B9L
Brief Description
RES 379.23 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y0007379R230B9L.pdf
Availability of Y0007379R230B9L
QUANTITY
Y0007379R230B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0007379R230B9L
Internal Part NumberEIS-Y0007379R230B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)379.23
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0007379R230B9L
Y0007379R230B9L Details Description
Related parts for Y0007379R230B9L
TERMINAL FLD WIRING 18POS FWT18 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO214AC datasheet.pdf
RES SMD 9.76 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
AM 60561-1 FIXTURE PLATE datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 3.81MM GRN R/A datasheet.pdf
CAP CER 9.2PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0043 UF 5 % 1600 VDC datasheet.pdf