Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y00073K99000V0L
Y00073K99000V0L picture photo
Mfg. Part Number
Y00073K99000V0L
Brief Description
RES 3.99K OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Datasheet Download
Y00073K99000V0L.pdf
Availability of Y00073K99000V0L
QUANTITY
Y00073K99000V0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y00073K99000V0L
Internal Part NumberEIS-Y00073K99000V0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.99k
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y00073K99000V0L
Y00073K99000V0L Details Description
Related parts for Y00073K99000V0L
CAP TANT 33UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 5A 250VAC 2DIP datasheet.pdf
IC SPLY VOLT SUPERVISOR SC70-5 datasheet.pdf
IC USB SWITCH DUAL DPST 10TQFN datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG RED 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
REPLACEMENT AUXILIARY LEVER datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 24KB FLASH 44LQFP datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS 1.27MM datasheet.pdf