Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0007453R000T0L
Y0007453R000T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y0007453R000T0L
Brief Description
RES 453 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y0007453R000T0L.pdf
Availability of Y0007453R000T0L
QUANTITY
Y0007453R000T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0007453R000T0L
Internal Part NumberEIS-Y0007453R000T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)453
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0007453R000T0L
Y0007453R000T0L Details Description
Related parts for Y0007453R000T0L
HEX STANDOFF 4-40 BRASS 3/4" datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 450MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 50 CKTS LGT 127 datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 30SKT CRIMP datasheet.pdf
IC ENCORE MCU 2K FLASH 20SOIC datasheet.pdf
SNSW 0.1A PCB-90D-ASYM NONE datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 287K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf