Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0007625R000B9L
Y0007625R000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0007625R000B9L
Brief Description
RES 625 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y0007625R000B9L.pdf
Availability of Y0007625R000B9L
QUANTITY
Y0007625R000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0007625R000B9L
Internal Part NumberEIS-Y0007625R000B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)625
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0007625R000B9L
Y0007625R000B9L Details Description
Related parts for Y0007625R000B9L
IC VOLT MON W/RESET SOT143-4 datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 1KV X7R 2225 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 15A 9.2 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 1 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 25A 240VAC 80VDC datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
INDICATOR 8MM FIXED RED 24V WIRE datasheet.pdf