Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0007845R000B0L
Y0007845R000B0L picture photo
Mfg. Part Number
Y0007845R000B0L
Brief Description
RES 845 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y0007845R000B0L.pdf
Availability of Y0007845R000B0L
QUANTITY
Y0007845R000B0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0007845R000B0L
Internal Part NumberEIS-Y0007845R000B0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)845
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0007845R000B0L
Y0007845R000B0L Details Description
Related parts for Y0007845R000B0L
IC AMP AUDIO PWR 2W STER 20TSSOP datasheet.pdf
RES 390 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECPT 200POS .025" GOLD datasheet.pdf
ENCODER OPT 32PPR 6MM SHAFT datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 24VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ENCODER ROTARY HORZ 20PPR datasheet.pdf
508 TB SOCKET CLOSE RA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf