Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0011349K650Q9L
Y0011349K650Q9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0011349K650Q9L
Brief Description
RES 349.65K OHM 0.6W 0.02% RAD
Datasheet Download
Y0011349K650Q9L.pdf
Availability of Y0011349K650Q9L
QUANTITY
Y0011349K650Q9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0011349K650Q9L
Internal Part NumberEIS-Y0011349K650Q9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)349.65k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Height0.413" (10.49mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0011349K650Q9L
Y0011349K650Q9L Details Description
Related parts for Y0011349K650Q9L
IC MOSFET DVR 6A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DAC 8BIT 40MHZ 24-QSOP datasheet.pdf
DISPLAY 610NM ORN 2DIG 0.2" SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 680 OHM 9W 5% AXIAL datasheet.pdf
1500 TB SOCKET RA datasheet.pdf
CONN FEMALE 8POS SILVER WW datasheet.pdf