Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0012220R000B9L
Y0012220R000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0012220R000B9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 220 OHM 1.5W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y0012220R000B9L.pdf
Availability of Y0012220R000B9L
QUANTITY
Y0012220R000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0012220R000B9L
Internal Part NumberEIS-Y0012220R000B9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesS
PackagingBulk
Resistance (Ohms)220
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.820" L x 0.160" W (20.83mm x 4.06mm)
Height0.413" (10.49mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0012220R000B9L
Y0012220R000B9L Details Description
Related parts for Y0012220R000B9L
REGULATOR 5.6V 1A SMD VT-HT datasheet.pdf
TRANSFORMER 5.0MH 2:1:1 PULSE datasheet.pdf
IC CHRG MGMT MULTICHEM 8-SOIC datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
RES 4.02 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SHOCK RST 85MM FNO-2 M42LENS datasheet.pdf
OSC XO 33.333MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf