Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0013394K380B0L
Y0013394K380B0L picture photo
Mfg. Part Number
Y0013394K380B0L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 394.38K OHM 2W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y0013394K380B0L.pdf
Availability of Y0013394K380B0L
QUANTITY
Y0013394K380B0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0013394K380B0L
Internal Part NumberEIS-Y0013394K380B0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesS
PackagingBulk
Resistance (Ohms)394.38k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension1.200" L x 0.260" W (30.48mm x 6.60mm)
Height0.413" (10.49mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0013394K380B0L
Y0013394K380B0L Details Description
Related parts for Y0013394K380B0L
TRANS 2NPN PREBIAS 0.3W SMT5 datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 7A TO-220 datasheet.pdf
CONN RECPT 30POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
SNAPPER HOSE CLAMP WHITE datasheet.pdf
IMPACT RAM 4X10 GL SN datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 21.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf