Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y001425R0000B9L
Y001425R0000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y001425R0000B9L
Brief Description
RES 25 OHM 1/5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
Y001425R0000B9L.pdf
Availability of Y001425R0000B9L
QUANTITY
Y001425R0000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y001425R0000B9L
Internal Part NumberEIS-Y001425R0000B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)25
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.120" Dia x 0.270" L (3.05mm x 6.86mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y001425R0000B9L
Y001425R0000B9L Details Description
Related parts for Y001425R0000B9L
IC FLASH 1MBIT 90NS 52PQFP datasheet.pdf
COMPUTER SNGL BRD BL2610 29.4MHZ datasheet.pdf
RES MO 1W 300 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC MPU MIPS-I 180MHZ 128QFP datasheet.pdf
IC TRANSLATING TXRX HUQFN60U datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf